Aktualności

UE: Start-upy boją się niekorzystnego nowego prawa autorskiego

2017-03-09

Europejskie start-upy, czyli młode innowacyjne firmy, obawiają się, że proponowane przez Komisję Europejską nowe przepisy prawa autorskiego, zwłaszcza obowiązek monitorowania treści zamieszczanych przez użytkowników, uniemożliwią im dalszą działalność.

Czytaj więcej

Wiadomości nowogrodzkie, czyli jak dziennik TVP skłamał o zamachu w Kanadzie

2017-01-31

Gdy było już wiadomo, że za atakiem na meczet w Kanadzie stoi student politologii o skrajnie prawicowych sympatiach, „Wiadomości” poinformowały widzów TVP, że do muzułmanów w Quebecu… „mogli strzelać muzułmanie”.

Czytaj więcej

Wykrywanie podsłuchów

W obecnych czasach gdy inwigilacja stała się nagminną czynnością, nieodzownym jest działanie mające na celu wykluczyć podsłuchiwanie czy nagrywanie. Nasze doświadczenie oraz wiedza w wykonywaniu takich czynności, pozwala nam na wykrycie KAŻDEGO urządzenia służącego do inwigilacji.

Odzyskiwanie danych

Informatyka śledcza jest gałęzią nauk sądowych, której celem jest dostarczanie cyfrowych środków dowodowych popełnionych przestępstw lub nadużyć. Odzyskiwanie danych jest kluczem do wyjaśnienia wielu skomplikowanych spraw.

Sprawy cywilne

Postępowanie cywilne obejmuje tzw. sprawy cywilne, czyli sprawy ze stosunków z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i opiekuńczego oraz prawa pracy, jak również sprawy z zakresu ubezpieczeń społecznych oraz inne sprawy, do których przepisy kodeksu postępowania cywilnego stosuje się z mocy ustaw szczególnych.

Wywiad gospodarczy

Celem każdego podmiotu gospodarczego jest maksymalizacja zysków. W dzisiejszych czasach ostrej walki z konkurencją o klienta i utrzymanie się na rynku, osiągnięcie tego celu możliwe jest jedynie, jeśli jesteśmy w posiadaniu informacji o potencjale naszych konkurentów i jego słabych stron.

Poszukiwania

Jednym z działów, którym zajmujemy się od samego początku istnienia jest właśnie poszukiwanie osób. Znajdujemy osoby zarówno poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości, dłużników uchylających się od spłacenia zadłużenia jak i osób które zaginęły.

Usługi specjalne

Kryminalistyczne ekspertyzy z dziedziny mechanoskopii, usługi w zakresie videofilmowania i fotografii cyfrowej, daktyloskopijna i fonoskopijna identyfikacja osoby, diagnostyka DNA (m.in.: ustalanie ojcostwa), badania genetyczne dowodów rzeczowych.

Zadania detektywa

  • zbieranie informacji dotyczących bezprawnego wykorzystywania znaków i nazw towarowych, nieuczciwej konkurencji oraz ujawniania wiadomości stanowiących tajemnicę służbowa
  • poszukiwanie przedmiotów skradzionych lub zagubionych
  • poszukiwanie osób zaginionych lub ukrywających się
  • zbieranie informacji dotyczącej zdolności płatniczej
  • wykrywanie sprawców kradzieży w miejscu pracy
  • ustalanie okoliczności przestępstw

Detektyw

Profesja detektywa łączy w sobie umiejętności szeregu różnych dziedzin. Każdy profesjonalny detektyw powinien posiadać umiejętność spostrzegania, kojarzenia, analizy i stawiania hipotez, dyplomacji, docierania do miejsc, gdzie można uzyskać informacje. To zawód, wymagający mobilności, a biuro detektywistyczne jest tylko pomocniczym miejscem pracy.

Zakres usług detektywa uzależniony jest od potrzeb zleceniodawcy. Koszty zlecenia każdorazowo negocjuje się z Klientem i uzależnione są od szczegółów konkretnej sprawy.

Nasze biuro detektywistyczne z siedzibą w Kielcach działa na podstawie zezwolenia na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług detektywistycznych - nr D-050/2003.