24-latek zastrzelony na imprezie? Pięciu zatrzymanych, czterech za zarzutami

24-latek, którego ciało znaleźli policjanci w jednej z podkrakowskich miejscowości, najprawdopodobniej został zastrzelony. Cztery, z pięciu zatrzymanych osób, usłyszały już zarzuty. Dziś sąd ma zdecydować o ewentualnym areszcie dla dwóch osób.

Przypomnijmy: ciało 24-letniego mężczyzny znaleziono we wtorek nad ranem w jednym z pomieszczeń gospodarczych na posesji w Czernichowie (woj. małopolskie). Okoliczni mieszkańcy mówili, że w domu, w pobliżu którego znaleziono ciało, odbywała się impreza.

Zatrzymano pięć osób, a przyczyny śmierci mężczyzny wyjaśnić miała sekcja zwłok. Okazuje się, że 24-latek najprawdopodobniej został zastrzelony, wykluczono samobójstw.

Zarzuty zabójstwa i poplecznictwa

Zatrzymani byli przesłuchiwani w środę. Czterech z nich usłyszało zarzuty. Jeden z zatrzymanych będzie odpowiadał za zabójstwo, za co grozi nawet dożywocie. Dwaj zatrzymani odpowiedzą za poplecznictwo, a ostatni za to, że nie zawiadomił organów ścigania o popełnionym przestępstwie.

Prokuratura skierowała do sądu wnioski o zastosowanie wobec dwóch osób tymczasowego aresztu. W czwartek sąd będzie je rozpatrywał.

Wiadomo, że 24-latek nie był zameldowany w Czernichowie. Rodzina, która mieszka w domu, przy którym znaleziono ciało, wprowadziła się około dwóch lat temu.

 

Źródło: http://www.tvn24.pl/czernichow-zarzuty-dla-podejrzanych-o-zabojstwo-24-latka,676363,s.html

Zadania detektywa

  • zbieranie informacji dotyczących bezprawnego wykorzystywania znaków i nazw towarowych, nieuczciwej konkurencji oraz ujawniania wiadomości stanowiących tajemnicę służbowa
  • poszukiwanie przedmiotów skradzionych lub zagubionych
  • poszukiwanie osób zaginionych lub ukrywających się
  • zbieranie informacji dotyczącej zdolności płatniczej
  • wykrywanie sprawców kradzieży w miejscu pracy
  • ustalanie okoliczności przestępstw

Detektyw

Profesja detektywa łączy w sobie umiejętności szeregu różnych dziedzin. Każdy profesjonalny detektyw powinien posiadać umiejętność spostrzegania, kojarzenia, analizy i stawiania hipotez, dyplomacji, docierania do miejsc, gdzie można uzyskać informacje. To zawód, wymagający mobilności, a biuro detektywistyczne jest tylko pomocniczym miejscem pracy.

Zakres usług detektywa uzależniony jest od potrzeb zleceniodawcy. Koszty zlecenia każdorazowo negocjuje się z Klientem i uzależnione są od szczegółów konkretnej sprawy.

Nasze biuro detektywistyczne z siedzibą w Kielcach działa na podstawie zezwolenia na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług detektywistycznych - nr D-050/2003.