Aktualności

UE: Start-upy boją się niekorzystnego nowego prawa autorskiego

2017-03-09

Europejskie start-upy, czyli młode innowacyjne firmy, obawiają się, że proponowane przez Komisję Europejską nowe przepisy prawa autorskiego, zwłaszcza obowiązek monitorowania treści zamieszczanych przez użytkowników, uniemożliwią im dalszą działalność.

Czytaj więcej

Wiadomości nowogrodzkie, czyli jak dziennik TVP skłamał o zamachu w Kanadzie

2017-01-31

Gdy było już wiadomo, że za atakiem na meczet w Kanadzie stoi student politologii o skrajnie prawicowych sympatiach, „Wiadomości” poinformowały widzów TVP, że do muzułmanów w Quebecu… „mogli strzelać muzułmanie”.

Czytaj więcej

„Wściekli rodzice” narobili hałasu przed Pałacem Prezydenckim

2017-01-15

Grali na bębnach, tamburynach, walili w garnki, gwizdali na gwizdkach i grali na trąbkach. „Wściekli” – jak sami pisali o sobie na transparentach – rodzice protestowali przed Pałacem Prezydenckim przeciwko zmianom w systemie oświaty. Uważają, że system wymaga reformy, ale nie takiej jaka jest realizowana i nie w takim tempie.

Czytaj więcej

6-latka ugodzona nożem. „Można powiedzieć, że do szpitala została przywieziona martwa”.

2016-11-21

Gdy ojciec 6-letniej Darii wnosił ją na izbę przyjęć szpitala w Choszcznie, lekarze mogli już tylko stwierdzić zgon. Dziewczynce zadano kilka ciosów nożem w klatkę piersiową. W sprawie zatrzymano jej 20-letniego brata, ma usłyszeć zarzut zabójstwa. Według sąsiadów to spokojny chłopak, nie sprawiający dotychczas problemów. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, wpływ na postępowanie Adriana R. mogły mieć gry komputerowe.

Czytaj więcej

Trzylatek zmarł na sepsę. Przedszkole zamknięte

2016-10-07

Chłopiec był w środę w przedszkolu. Nie miał żadnych objawów choroby. Wesoły, bawił się. W czwartek w ciężkim stanie mama zabrała go do szpitala. Diagnoza: sepsa. Po czterech godzinach zmarł. Przedszkole jest zamknięte.

Czytaj więcej

Prawo budowlane a samowolna adaptacja lokalu na sklep

2016-09-17

Jeżeli przedsiębiorca nielegalnie w mieszkaniu prowadzi sklep z pieczywem, tytoniem oraz bar, to nadzór budowlany musi najpierw ustalić dokładną datę samowolnej adaptacji lokalu. Dopiero potem może nakazać wyjaśnienie jego sytuacji prawnej.

Czytaj więcej

24-latek zastrzelony na imprezie? Pięciu zatrzymanych, czterech za zarzutami

2016-09-15

24-latek, którego ciało znaleźli policjanci w jednej z podkrakowskich miejscowości, najprawdopodobniej został zastrzelony. Cztery, z pięciu zatrzymanych osób, usłyszały już zarzuty. Dziś sąd ma zdecydować o ewentualnym areszcie dla dwóch osób.

Czytaj więcej

Zakaz handlu w niedzielę, IBRiS: Pracownik powinien mieć prawo do odmowy pracy w niedzielę

2016-09-13

• 50 proc. ankietowanych uważa, że sklepy powinny w niedziele pracować tak jak w dni powszednie.
• Za wprowadzeniem zakazu handlu jest 46 proc. respondentów.
• 83 proc. badanych jest zdania, że pracownik powinien mieć prawo do odmowy pracy w niedzielę bez konsekwencji ze strony pracodawcy.

Czytaj więcej

Będą zmiany w kursie na prawo jazdy

2016-09-03

Szkoleniowcy chcą, żeby cena kursu na prawo jazdy była ustalona przez urząd. Dzięki temu wszyscy płaciliby tyle samo, a mniejsze ośrodki szkoleniowe miałyby szanse na przeżycie. Ponadto właściciele szkół nauki jazdy przekonują, ze dobry kurs nie może być tani. Jeżeli ktoś proponuje szkolenie za kilkaset zł, to znaczy, że gdzieś przyciął koszty. Ile trzeba będzie zapłacić za kurs prawa jazdy?

Czytaj więcej

Od czwartku seniorzy będą mieli prawo do bezpłatnych leków

2016-08-31

Osoby, które ukończyły 75. rok życia, będą miały od czwartku prawo do bezpłatnych leków znajdujących się na liście ogłoszonej przez Ministra Zdrowia. Należy jednak pamiętać, że lek będzie bezpłatny jedynie w określonych wskazaniach, a specjalną receptę wystawi lekarz POZ.

Czytaj więcej