Alarm w metrze. Zamknięta była stacja Wilanowska

Przez kilkadziesiąt minut nie zatrzymywały się na niej pociągi, a pasażerowie nie mogli do niej wejść. Dziś przed południem miał miejsce alarm bombowy na stacji metra Wilanowska w Warszawie. Na szczęście nie znaleziono tam żadnych niebezpiecznych materiałów.

Wszystko zaczęło się od tego, że około godz. 10 jeden z pasażerów powiadomił służby o plecaku pozostawionym na terenie stacji metra Wilanowska. Jego niepokój wzbudził fakt, że w pobliżu nie było żadnej osoby, która mogłaby być jego właścicielem. Na miejsce przyjechali policyjni pirotechnicy, a stację zamknięto.

 – Pociągi przejeżdżały przez stację, ale nie zatrzymywały się na niej. Przez pewien czas pasażerowie nie mieli też do niej wstępu. Utrudnienia trwały jednak dość krótko – od godz. 10.10 do 10.33 – mówi Onetowi Paweł Siedlecki z Metra Warszawskiego.

W tym czasie policyjni pirotechnicy sprawdzili plecak. – Żadnych niebezpiecznych materiałów w nim nie znaleziono. Ustalono też właściciela plecaka. Okazał się nim młody chłopak, który najprawdopodobniej zapomniał zabrać go ze stacji. Plecak przekazano jego rodzicom i pouczono – mówi nam Iwona Jurkiewicz z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Przed godz. 11 wszystko wróciło do normy, a pasażerowie mogą już bez przeszkód korzystać ze stacji Wilanowska.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/alarm-w-metrze-zamknieta-byla-stacja-wilanowska/msyg18

Zadania detektywa

  • zbieranie informacji dotyczących bezprawnego wykorzystywania znaków i nazw towarowych, nieuczciwej konkurencji oraz ujawniania wiadomości stanowiących tajemnicę służbowa
  • poszukiwanie przedmiotów skradzionych lub zagubionych
  • poszukiwanie osób zaginionych lub ukrywających się
  • zbieranie informacji dotyczącej zdolności płatniczej
  • wykrywanie sprawców kradzieży w miejscu pracy
  • ustalanie okoliczności przestępstw

Detektyw

Profesja detektywa łączy w sobie umiejętności szeregu różnych dziedzin. Każdy profesjonalny detektyw powinien posiadać umiejętność spostrzegania, kojarzenia, analizy i stawiania hipotez, dyplomacji, docierania do miejsc, gdzie można uzyskać informacje. To zawód, wymagający mobilności, a biuro detektywistyczne jest tylko pomocniczym miejscem pracy.

Zakres usług detektywa uzależniony jest od potrzeb zleceniodawcy. Koszty zlecenia każdorazowo negocjuje się z Klientem i uzależnione są od szczegółów konkretnej sprawy.

Nasze biuro detektywistyczne z siedzibą w Kielcach działa na podstawie zezwolenia na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług detektywistycznych - nr D-050/2003.