Atak islamistów na bazę wojsk rządowych w Mali

Co najmniej 17 żołnierzy zginęło, a 35 zostało rannych w rezultacie „skoordynowanego ataku terrorystycznego” na bazę wojsk rządowych w Nampala, w środkowej części Mali – poinformowało ministerstwo obrony tego kraju. Do ataku przyznali się islamiści, ale także jedno z ugrupowań opozycyjnych.

Według ministra obrony Mali Tiemana Huberta Coulibaly atak „spotkał się z właściwą odpowiedzią” i napastnicy zostali zmuszeniu do odwrotu. Dodał on, że wojsko nadal kontroluje bazę i miasto.

Nie jest jasne, kto dokonał ataku bowiem do jego przeprowadzenia przyznali się zarówno islamiści ze zbrojnego ugrupowania Ansar Dine, jak i antyrządowe ugrupowanie „Sojusz na rzecz zachowania tożsamości i przywrócenia sprawiedliwości” (ANSIPRJ).

Ansar Dine to jedno ze zbrojnych ugrupowań dżihadystów, którzy w okresie od marca 2012 r. do stycznia 2013 r. kontrolowali część północnego terytorium Mali po wyparciu stamtąd wojsk rządowych.

Dopiero interwencja wojsk francuskich rozpoczęta w styczniu 2013 r. zmusiła dżihadystów do odwrotu. Nadal jednak dokonują oni sporadycznych ataków na obiekty wojskowe w środkowej, a teraz nawet w południowej części kraju.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/atak-islamistow-na-baze-wojsk-rzadowych-w-mali/cbtle6

Zadania detektywa

  • zbieranie informacji dotyczących bezprawnego wykorzystywania znaków i nazw towarowych, nieuczciwej konkurencji oraz ujawniania wiadomości stanowiących tajemnicę służbowa
  • poszukiwanie przedmiotów skradzionych lub zagubionych
  • poszukiwanie osób zaginionych lub ukrywających się
  • zbieranie informacji dotyczącej zdolności płatniczej
  • wykrywanie sprawców kradzieży w miejscu pracy
  • ustalanie okoliczności przestępstw

Detektyw

Profesja detektywa łączy w sobie umiejętności szeregu różnych dziedzin. Każdy profesjonalny detektyw powinien posiadać umiejętność spostrzegania, kojarzenia, analizy i stawiania hipotez, dyplomacji, docierania do miejsc, gdzie można uzyskać informacje. To zawód, wymagający mobilności, a biuro detektywistyczne jest tylko pomocniczym miejscem pracy.

Zakres usług detektywa uzależniony jest od potrzeb zleceniodawcy. Koszty zlecenia każdorazowo negocjuje się z Klientem i uzależnione są od szczegółów konkretnej sprawy.

Nasze biuro detektywistyczne z siedzibą w Kielcach działa na podstawie zezwolenia na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług detektywistycznych - nr D-050/2003.