„Dlaczego dajecie dziadkowi alkohol?!”. Psycholog: „To mniejsze zło”

89-letni pensjonariusz domu pomocy społecznej dostawał alkohol od pracownika. – Dwa razy był pijany. On nie może pić, jest schorowany – skarży się rodzina. – Jak napije się piwa, to przynajmniej się nawodni – odpowiada psycholog.

Adolf Kuśnierz od dwóch lat jest pensjonariuszem domu pomocy społecznej w Żywcu. Problemy zaczęły się pół roku temu. – Ojcu podawany jest alkohol. Dwa razy, jak do niego przyszłam, był pijany – mówi Danuta Zeman, córka pana Adolfa.

Jak opowiada, ojciec zamknął się od środka. Musiała interweniować u pielęgniarek. – Dostał amoku – dodaje córka.

Rozmawiamy w obecności dyrektorki DPS. – Zaprzeczam, jakby panu Kuśnierzowi podawany był alkohol – mówi Sabina Kanik.

Jest z nami również Katarzyna Zeman – wnuczka pana Adolfa – oraz jego prawnuczka Zuzia. – Zuziu, włącz to nagranie – pani Katarzyna zwraca się do swojej córki. – Tu jest wszystko – dodaje.

Dziewczynka włącza rozmowę, przeprowadzoną 28 lipca tego roku w żywieckim DPS, nagraną z ukrycia. Poza rodziną pana Adolfa brali w niej udział pracownicy placówki, również dyrektorka. Teraz odsłuchuje ją przy nas.

 

Źródło: http://www.tvn24.pl/zywiec-pensjonariusz-dps-pojony-byl-alkoholem,668196,s.html

Zadania detektywa

  • zbieranie informacji dotyczących bezprawnego wykorzystywania znaków i nazw towarowych, nieuczciwej konkurencji oraz ujawniania wiadomości stanowiących tajemnicę służbowa
  • poszukiwanie przedmiotów skradzionych lub zagubionych
  • poszukiwanie osób zaginionych lub ukrywających się
  • zbieranie informacji dotyczącej zdolności płatniczej
  • wykrywanie sprawców kradzieży w miejscu pracy
  • ustalanie okoliczności przestępstw

Detektyw

Profesja detektywa łączy w sobie umiejętności szeregu różnych dziedzin. Każdy profesjonalny detektyw powinien posiadać umiejętność spostrzegania, kojarzenia, analizy i stawiania hipotez, dyplomacji, docierania do miejsc, gdzie można uzyskać informacje. To zawód, wymagający mobilności, a biuro detektywistyczne jest tylko pomocniczym miejscem pracy.

Zakres usług detektywa uzależniony jest od potrzeb zleceniodawcy. Koszty zlecenia każdorazowo negocjuje się z Klientem i uzależnione są od szczegółów konkretnej sprawy.

Nasze biuro detektywistyczne z siedzibą w Kielcach działa na podstawie zezwolenia na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług detektywistycznych - nr D-050/2003.