Dwie strzelaniny w Teksasie. Jedna osoba nie żyje

W nocy z soboty na niedzielę w amerykańskim Austin w stanie Teksas doszło do dwóch strzelanin. W wyniku jednej z nich zmarła młoda kobieta, a trzy inne zostały ciężko ranne. Według policji były to dwa oddzielne zdarzenia.

Do pierwszego z incydentów doszło w centrum miasta ok. 2:15 w nocy. Niezidentyfikowany sprawca oddał wówczas strzały w kierunku tłumu opuszczającego nocne kluby.

– Na miejscu panował chaos – powiedział dziennikarzom Brian Manley z miejscowej policji. Dodał, że na dźwięk wystrzałów ludzie natychmiast rozbiegli się w różnych kierunkach.

Chwilę później inny sprawca oddał strzały w okolicach parkingu znajdującego się kilka przecznic dalej. Udało się go ująć dzięki postronnym osobom. W wyniku jego ataku nikt nie ucierpiał.

Początkowo funkcjonariusze zakładali, że oba wydarzenia są ze sobą powiązane. Teraz wiele wskazuje na to, że były to oddzielne incydenty.

 

Źródło: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/strzelaniny-w-austin-w-stanie-teksas,664884.html

Zadania detektywa

  • zbieranie informacji dotyczących bezprawnego wykorzystywania znaków i nazw towarowych, nieuczciwej konkurencji oraz ujawniania wiadomości stanowiących tajemnicę służbowa
  • poszukiwanie przedmiotów skradzionych lub zagubionych
  • poszukiwanie osób zaginionych lub ukrywających się
  • zbieranie informacji dotyczącej zdolności płatniczej
  • wykrywanie sprawców kradzieży w miejscu pracy
  • ustalanie okoliczności przestępstw

Detektyw

Profesja detektywa łączy w sobie umiejętności szeregu różnych dziedzin. Każdy profesjonalny detektyw powinien posiadać umiejętność spostrzegania, kojarzenia, analizy i stawiania hipotez, dyplomacji, docierania do miejsc, gdzie można uzyskać informacje. To zawód, wymagający mobilności, a biuro detektywistyczne jest tylko pomocniczym miejscem pracy.

Zakres usług detektywa uzależniony jest od potrzeb zleceniodawcy. Koszty zlecenia każdorazowo negocjuje się z Klientem i uzależnione są od szczegółów konkretnej sprawy.

Nasze biuro detektywistyczne z siedzibą w Kielcach działa na podstawie zezwolenia na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług detektywistycznych - nr D-050/2003.