Ewakuacja przedszkola w Kielcach. Nauczyciele wyczuli gaz

Sygnał o tym, że w czwartkowe popołudnie w Przedszkolu Samorządowym numer 26 przy ulicy Piekoszowskiej w Kielcach nauczyciele wyczuli gaz poderwał na równe nogi kielecką straż pożarną.
– Na miejsce pojechały trzy zastępy strażackie i specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego, do tego zadysponowano pogotowie gazowe, policję i karetkę pogotowia – wyjaśniał Marcin Charuba, oficer prasowy komendy miejskiej kieleckiej straży pożarnej. Pracownicy przedszkola jeszcze przed przybyciem zastępów wyprowadzili na zewnątrz budynku 101 dzieci, ewakuowało się także 17 pracowników ośrodka. – Gdy dojechaliśmy okna w budynku były otwarte, wietrzono wnętrza. Naszymi urządzeniami sprawdzać wnętrza, ale pomiary nie wykazały obecności gazu. Standardowo jeszcze sprawdziliśmy obecność tlenku węgla. I tu urządzenia wykazały już śladowe ilości tego groźnego gazu – wyjaśniał dalej Marcin Charuba. Jak się okazało tlenek ulatniał się z nieszczelnego przewodu odprowadzającego spaliny z przepływowego podgrzewacza wody zasilanego paliwem gazowym. Urządzenie zostało wyłączone. – Dowódca wydał dyspozycję, aby zakazać używania podgrzewcza do czas sprawdzenia urządzenia przez uprawnione osoby. Po zakończeniu naszych działań, dzieci wróciły na zajęcia do przedszkola – zaznaczył kielecki strażak.

Czytaj więcej: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/kielce/a/ewakuacja-przedszkola-w-kielcach-nauczyciele-wyczuli-gaz,10063148/

 

Zadania detektywa

  • zbieranie informacji dotyczących bezprawnego wykorzystywania znaków i nazw towarowych, nieuczciwej konkurencji oraz ujawniania wiadomości stanowiących tajemnicę służbowa
  • poszukiwanie przedmiotów skradzionych lub zagubionych
  • poszukiwanie osób zaginionych lub ukrywających się
  • zbieranie informacji dotyczącej zdolności płatniczej
  • wykrywanie sprawców kradzieży w miejscu pracy
  • ustalanie okoliczności przestępstw

Detektyw

Profesja detektywa łączy w sobie umiejętności szeregu różnych dziedzin. Każdy profesjonalny detektyw powinien posiadać umiejętność spostrzegania, kojarzenia, analizy i stawiania hipotez, dyplomacji, docierania do miejsc, gdzie można uzyskać informacje. To zawód, wymagający mobilności, a biuro detektywistyczne jest tylko pomocniczym miejscem pracy.

Zakres usług detektywa uzależniony jest od potrzeb zleceniodawcy. Koszty zlecenia każdorazowo negocjuje się z Klientem i uzależnione są od szczegółów konkretnej sprawy.

Nasze biuro detektywistyczne z siedzibą w Kielcach działa na podstawie zezwolenia na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług detektywistycznych - nr D-050/2003.