Kieleccy policjanci zatrzymali kuriera. Jest podejrzewany o kradzież pieniędzy

24-letniego pracownika firmy kurierskiej policjanci podejrzewają o to, że ukradł firmowe pieniądze a potem zmyślił iż go napadnięto.

Po godzinie 19 we wtorek z kieleckimi policjantami skontaktował się 24-letni kurier.

– Opowiadał, że został napadnięty na parkingu przy ulicy Chrobrego w osiedlu Czarnów w Kielcach. Według relacji dwaj mężczyźni w wieku 30-35 lat mieli go zaatakować i uciec z saszetką, w której było 4200 złotych – przekazuje młodszy aspirant Mariusz Bednarski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Na poszukiwania rozbójników ruszyli kryminalni, wezwany został także przewodnik z psem tropiącym. Im bliżej policjanci przyglądali się sprawie, tym bardziej historia wydawała im się niewiarygodna. – 24-latek przyznał wreszcie, że miał długi i posłużył się służbowymi pieniędzmi, by je spłacić a potem wymyślił rozbój, aby wyjaśnić zniknięcie gotówki – relacjonuje Mariusz Bednarski.

Czytaj więcej: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/kielce/a/kieleccy-policjanci-zatrzymali-kuriera-jest-podejrzewany-o-kradziez-pieniedzy,10034808/

Zadania detektywa

  • zbieranie informacji dotyczących bezprawnego wykorzystywania znaków i nazw towarowych, nieuczciwej konkurencji oraz ujawniania wiadomości stanowiących tajemnicę służbowa
  • poszukiwanie przedmiotów skradzionych lub zagubionych
  • poszukiwanie osób zaginionych lub ukrywających się
  • zbieranie informacji dotyczącej zdolności płatniczej
  • wykrywanie sprawców kradzieży w miejscu pracy
  • ustalanie okoliczności przestępstw

Detektyw

Profesja detektywa łączy w sobie umiejętności szeregu różnych dziedzin. Każdy profesjonalny detektyw powinien posiadać umiejętność spostrzegania, kojarzenia, analizy i stawiania hipotez, dyplomacji, docierania do miejsc, gdzie można uzyskać informacje. To zawód, wymagający mobilności, a biuro detektywistyczne jest tylko pomocniczym miejscem pracy.

Zakres usług detektywa uzależniony jest od potrzeb zleceniodawcy. Koszty zlecenia każdorazowo negocjuje się z Klientem i uzależnione są od szczegółów konkretnej sprawy.

Nasze biuro detektywistyczne z siedzibą w Kielcach działa na podstawie zezwolenia na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług detektywistycznych - nr D-050/2003.