Miała znęcać się nad uczniami. Sąd uniewinnił nauczycielkę

Sąd rejonowy w Ostródzie oczyścił w piątek nauczycielkę ze szkoły w Łukcie od zarzutu znęcania się nad uczniami. Według sądu zeznania dzieci były mało wiarygodne.

Chodzi o zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad dziećmi, które usłyszała pracownica szkoły podstawowej w Łukcie (ok. 20 km od Ostródy). 52-letnia nauczycielka miała poniżać, ciągnąć za włosy, a nawet dusić uczniów ze szkolnej zerówki.

W tej sprawie do dyrektora zgłosiły się matki sześciolatków, ten zawiadomił policję i prokuraturę oraz zawiesił nauczycielkę. Kobieta nie przyznawała się do winy.

Wyrok: niewinna.

Sąd w Ostródzie w piątek uniewinnił kobietę od zarzutów. Zdaniem sędzi, dowody były zbyt słabe, bo opierały się wyłącznie na zeznaniach 6-letnich dzieci, składanych w obecności psychologa.

Jak relacjonował reporter TVN24, zeznania dzieci były „niespójne, niejasne i niejednoznaczne”. Sędzia – jak powiedział – zwróciła uwagę na to, że nauczycielka być może źle budowała relacje z uczniami i w tej szkole mogło dochodzić do przemocy, ale dowody okazały się zbyt słabe, by skazać kobietę. Sądowi zabrakło tzw. twardych dowodów, np. nagrań z monitoringu czy nagrań z ukrytej kamery rejestrowanych w czasie rzekomych nadużyć.

– Zachowanie polegające na duszeniu nie zostało w żaden sposób potwierdzone. Nie było możliwe ustalenie, co dziecko tak naprawdę rozumie pod pojęciem duszenia. Kontakt z dzieckiem był bardzo utrudniony – uzasadniała wyrok sędzia Marzena Madrak.

Proces nauczycielki trwał ponad rok. – Sentencję wyroku 52-letnia kobieta przyjęła dziś ze łzami w oczach. Jej adwokatka wyraziła satysfakcję – relacjonował reporter TVN24. Dodał, że prokuratura na razie nie odniosła się do wyroku.

Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło: http://www.tvn24.pl/lukta-sad-uniewinnil-nauczycielke,664508,s.html

Zadania detektywa

  • zbieranie informacji dotyczących bezprawnego wykorzystywania znaków i nazw towarowych, nieuczciwej konkurencji oraz ujawniania wiadomości stanowiących tajemnicę służbowa
  • poszukiwanie przedmiotów skradzionych lub zagubionych
  • poszukiwanie osób zaginionych lub ukrywających się
  • zbieranie informacji dotyczącej zdolności płatniczej
  • wykrywanie sprawców kradzieży w miejscu pracy
  • ustalanie okoliczności przestępstw

Detektyw

Profesja detektywa łączy w sobie umiejętności szeregu różnych dziedzin. Każdy profesjonalny detektyw powinien posiadać umiejętność spostrzegania, kojarzenia, analizy i stawiania hipotez, dyplomacji, docierania do miejsc, gdzie można uzyskać informacje. To zawód, wymagający mobilności, a biuro detektywistyczne jest tylko pomocniczym miejscem pracy.

Zakres usług detektywa uzależniony jest od potrzeb zleceniodawcy. Koszty zlecenia każdorazowo negocjuje się z Klientem i uzależnione są od szczegółów konkretnej sprawy.

Nasze biuro detektywistyczne z siedzibą w Kielcach działa na podstawie zezwolenia na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług detektywistycznych - nr D-050/2003.