„Moi sąsiedzi zginęli, mój dom jest zniszczony”. Polski ksiądz przeżył trzęsienie ziemi

– To, co się stało dzisiaj w nocy, to rzeczywiście cud. Dziękuję Bogu, że żyję – podkreślał w rozmowie z TVN24 ks. Krzysztof Kozłowski, polski proboszcz mieszkający we włoskiej Accumoli. To jedno z miejsc najmocniej dotkniętych skutkami trzęsienia ziemi, do którego doszło w nocy. Dom ks. Kozłowskiego został częściowo zniszczony, duchownego udało się jednak uratować.

Krzysztof Kozłowski jest proboszczem parafii we włoskiej miejscowości Accumoli. To jedno z miejsc najbardziej poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi, które w nocy z wtorku na środę nawiedziło środkowe Włochy.

– To, co się stało dzisiaj w nocy, to jest rzeczywiście cud – relacjonował ks. Kozłowski. – Moi sąsiedzi zginęli, mój dom jest zniszczony. Dziękuję Panu Bogu, że żyję – podkreślił.

Duchownemu nic się nie stało. Jak opowiadał, zawaliła się m.in. przykościelna dzwonnica, która zburzyła sąsiedni dom.

– Schody, które prowadziły do mojego domu, całe się zawaliły, zostały tylko dwa pokoje. Tylko to zostało z mojego domu – powiedział.

Ks. Kozłowski został uratowany po dwóch, trzech godzinach. Jak tłumaczył, przez cały ten czas pozostawał w kontakcie z ratownikami. – Cały czas modliłem się tylko, żeby kolejne wstrząsy nie doprowadziły do tego, że zawali się reszta domu – wspominał.

 

Źródło: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/trzesienie-ziemi-we-wloszech-relacja-polskiego-ksiedza,670903.html

Zadania detektywa

  • zbieranie informacji dotyczących bezprawnego wykorzystywania znaków i nazw towarowych, nieuczciwej konkurencji oraz ujawniania wiadomości stanowiących tajemnicę służbowa
  • poszukiwanie przedmiotów skradzionych lub zagubionych
  • poszukiwanie osób zaginionych lub ukrywających się
  • zbieranie informacji dotyczącej zdolności płatniczej
  • wykrywanie sprawców kradzieży w miejscu pracy
  • ustalanie okoliczności przestępstw

Detektyw

Profesja detektywa łączy w sobie umiejętności szeregu różnych dziedzin. Każdy profesjonalny detektyw powinien posiadać umiejętność spostrzegania, kojarzenia, analizy i stawiania hipotez, dyplomacji, docierania do miejsc, gdzie można uzyskać informacje. To zawód, wymagający mobilności, a biuro detektywistyczne jest tylko pomocniczym miejscem pracy.

Zakres usług detektywa uzależniony jest od potrzeb zleceniodawcy. Koszty zlecenia każdorazowo negocjuje się z Klientem i uzależnione są od szczegółów konkretnej sprawy.

Nasze biuro detektywistyczne z siedzibą w Kielcach działa na podstawie zezwolenia na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług detektywistycznych - nr D-050/2003.