Premier Turcji podaje bilans puczu i atakuje: USA mogą podważyć naszą przyjaźń.

Mamy udokumentowanie dowody na zorganizowanie spisku przeciwko naszemu rządowi. Gdyby USA zażądały ich pokazania, mogłoby to „podważyć naszą przyjaźń” – stwierdził premier Turcji, Binali Yildrim. Od soboty prezydent Tayyip Recep Erdogan oskarża otwarcie o zorganizowanie wojskowego puczu przebywającego na emigracji w USA swojego politycznego wroga, Fetullaha Gunula.

– Stany Zjednoczone są naszym strategicznym partnerem i mówię im, że mamy dokumenty udowadniające zorganizowanie spisku – powiedział premier Turcji w czasie konferencji prasowej w Ankarze.

Premier Turcji ostrzega USA

Dodał, że jego rząd byłby „zawiedziony”, gdyby USA nie uwierzyły w tę wersję wydarzeń, mimo „działań pewnej osoby zmierzających do obalenia” gabinetu w Ankarze – powiedział. Odniósł się przy tym do działalności Gulena, który – przebywając na emigracji od 2013 r. – jest zatwardziałym krytykiem Erdogana oskarżającym go o autorytaryzm i dążenie do zerwania z tradycją państwa świeckiego w Turcji.

Erdogan wezwał Waszyngton do ekstradycji Gulena, uznał go bowiem za organizatora nieudanego zamachu stanu.

Amerykański konsulat generalny w Stambule poinformował tymczasem obywateli tego kraju przebywających w największym tureckim mieście o prawdopodobnych przemarszach i demonstracjach w jego otoczeniu, zaplanowanych na poniedziałkowy wieczór. Dlatego też zalecił Amerykanom omijanie tego rejonu miasta. Ambasada USA w Ankarze nie przyjmuje z kolei tego dnia wniosków wizowych od tureckich obywateli.

 

Źródło: http://www.tvn24.pl/zamach-stanu-w-turcji-premier-turcji-ostro-o-usa,661777,s.html

Zadania detektywa

  • zbieranie informacji dotyczących bezprawnego wykorzystywania znaków i nazw towarowych, nieuczciwej konkurencji oraz ujawniania wiadomości stanowiących tajemnicę służbowa
  • poszukiwanie przedmiotów skradzionych lub zagubionych
  • poszukiwanie osób zaginionych lub ukrywających się
  • zbieranie informacji dotyczącej zdolności płatniczej
  • wykrywanie sprawców kradzieży w miejscu pracy
  • ustalanie okoliczności przestępstw

Detektyw

Profesja detektywa łączy w sobie umiejętności szeregu różnych dziedzin. Każdy profesjonalny detektyw powinien posiadać umiejętność spostrzegania, kojarzenia, analizy i stawiania hipotez, dyplomacji, docierania do miejsc, gdzie można uzyskać informacje. To zawód, wymagający mobilności, a biuro detektywistyczne jest tylko pomocniczym miejscem pracy.

Zakres usług detektywa uzależniony jest od potrzeb zleceniodawcy. Koszty zlecenia każdorazowo negocjuje się z Klientem i uzależnione są od szczegółów konkretnej sprawy.

Nasze biuro detektywistyczne z siedzibą w Kielcach działa na podstawie zezwolenia na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług detektywistycznych - nr D-050/2003.