Tramwaj uciekł motorniczemu i sam jechał przez miasto

Ruszył, przejeżdżał przez skrzyżowania, przejścia dla pieszych i nawet dwukrotnie zmienił ulicę – tak przez centrum Łodzi przejechał tramwaj, w którym nie było… motorniczego. – Podczas prac naprawczych pojazd niespodziewanie odjechał. Sprawdzamy dlaczego – informuje łódzkie MPK.

Do incydentu doszło w piątek, około godz. 5 rano. – Motorniczy naprawiał skład na ul. Kościuszki. W pewnym momencie tramwaj ruszył, bez niego w środku – opowiada Bartosz Stępień z łódzkiego MPK.

Skład przejechał ponad 2 kilometry, przez ścisłe centrum miasta. Ruszył spod sądu przy al. Kościuszki, potem skręcił na Wigury a stamtąd na Piotrkowską. Średnia prędkość? Około 24 km/h godzinę. – Tramwaj wykoleił się i uderzył słup na Placu Niepodległości. Na szczęście nikomu nic się nie stało – mówi Stępień. „Uwaga, nie podchodzić do torowiska!” Niekontrolowany przejazd tramwaju był pilotowany przez pracowników MPK. Jechali oni w pobliżu samodzielnie jadącego składu i nawoływali przez megafon do odsunięcia się od torowiska. – Obecnie specjalnie powołana komisja bada przyczyny wypadku. Sprawdzimy kto mógł popełnić błąd – tłumaczy Bartosz Stępień. Tramwaj, który wymknął się spod kontroli człowieka to nowoczesna PESA Swing. Pod koniec grudnia 2014 roku Łódź podpisała umowę na dostarczenie 22 tych składów do MPK. Przez kilka godzin po wypadku w centrum Łodzi wstrzymany był ruch tramwajów. Obecnie wszystko wróciło już do normy.

 

Źródło: http://www.tvn24.pl/lodz,69/tramwaj-jechal-przez-lodz-bez-motorniczego-w-koncu-sie-wykoleil,655592.html

Zadania detektywa

  • zbieranie informacji dotyczących bezprawnego wykorzystywania znaków i nazw towarowych, nieuczciwej konkurencji oraz ujawniania wiadomości stanowiących tajemnicę służbowa
  • poszukiwanie przedmiotów skradzionych lub zagubionych
  • poszukiwanie osób zaginionych lub ukrywających się
  • zbieranie informacji dotyczącej zdolności płatniczej
  • wykrywanie sprawców kradzieży w miejscu pracy
  • ustalanie okoliczności przestępstw

Detektyw

Profesja detektywa łączy w sobie umiejętności szeregu różnych dziedzin. Każdy profesjonalny detektyw powinien posiadać umiejętność spostrzegania, kojarzenia, analizy i stawiania hipotez, dyplomacji, docierania do miejsc, gdzie można uzyskać informacje. To zawód, wymagający mobilności, a biuro detektywistyczne jest tylko pomocniczym miejscem pracy.

Zakres usług detektywa uzależniony jest od potrzeb zleceniodawcy. Koszty zlecenia każdorazowo negocjuje się z Klientem i uzależnione są od szczegółów konkretnej sprawy.

Nasze biuro detektywistyczne z siedzibą w Kielcach działa na podstawie zezwolenia na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług detektywistycznych - nr D-050/2003.