Trzylatek zmarł na sepsę. Przedszkole zamknięte

Chłopiec był w środę w przedszkolu. Nie miał żadnych objawów choroby. Wesoły, bawił się. W czwartek w ciężkim stanie mama zabrała go do szpitala. Diagnoza: sepsa. Po czterech godzinach zmarł. Przedszkole jest zamknięte.

3-latek z Ustronia w czwartek najpierw przez trzy godziny przebywał w szpitalu w Cieszynie. Potem został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala pediatrycznego w Bielsku-Białej, ponieważ jest tam specjalistyczny Oddział Intensywnej Terapii Dzieci i Młodzieży.

– U dziecka zdiagnozowano sepsę porażającą, która działa i postępuje bardzo szybko – mówi Ryszard Odrzywołek, lekarz i dyrektor bielskiej lecznicy.

Teresa Wałga, dyrektor sanepidu w Cieszynie zaznacza, że jest to podejrzenie objawowe, ponieważ czynniki biologiczne jeszcze nie zostały zbadane. – Prawdopodobnie były to meningokoki – dodaje Wałga.

Chłopiec w chwili przyjęcia do szpitala w Bielsku był w stanie krytycznym, agonalnym. Na izbie przyjęć czekał już na niego zespół medyczny, podjęło reanimację.

– Niestety po godzinie dziecko zmarło – mówi Odrzywołek.

 

Źródło: http://www.tvn24.pl/bielsko-biala-przedszkolak-zmarl-na-sepse,682003,s.html

Zadania detektywa

  • zbieranie informacji dotyczących bezprawnego wykorzystywania znaków i nazw towarowych, nieuczciwej konkurencji oraz ujawniania wiadomości stanowiących tajemnicę służbowa
  • poszukiwanie przedmiotów skradzionych lub zagubionych
  • poszukiwanie osób zaginionych lub ukrywających się
  • zbieranie informacji dotyczącej zdolności płatniczej
  • wykrywanie sprawców kradzieży w miejscu pracy
  • ustalanie okoliczności przestępstw

Detektyw

Profesja detektywa łączy w sobie umiejętności szeregu różnych dziedzin. Każdy profesjonalny detektyw powinien posiadać umiejętność spostrzegania, kojarzenia, analizy i stawiania hipotez, dyplomacji, docierania do miejsc, gdzie można uzyskać informacje. To zawód, wymagający mobilności, a biuro detektywistyczne jest tylko pomocniczym miejscem pracy.

Zakres usług detektywa uzależniony jest od potrzeb zleceniodawcy. Koszty zlecenia każdorazowo negocjuje się z Klientem i uzależnione są od szczegółów konkretnej sprawy.

Nasze biuro detektywistyczne z siedzibą w Kielcach działa na podstawie zezwolenia na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług detektywistycznych - nr D-050/2003.