Warszawa. Dwóch policjantów ranionych przez nożownika podczas interwencji

Świadkami niecodziennego zdarzenia byli w sobotę rano mieszkańcy kamienicy przy ul. Noakowskiego w Warszawie. Mężczyzna wypadł z okna budynku z nożem u boku, a potem ranił interweniujących policjantów. Funkcjonariusze trafili do szpitala.

W sobotę ok. godz. 9.30 policjanci z Komendy Stołecznej Policji otrzymali zgłoszenie, że z okna kamienicy przy ul. Noakowskiego 8 wypadł mężczyzna. Na miejscu okazało się, że mężczyzna nie może samodzielnie wstać, posiada nóż, jest agresywny i atakuje nim próbujące mu pomóc osoby.

Funkcjonariusze próbowali rozmawiać z mężczyzną, ale nie reagował na polecenia. Ranił dwóch policjantów, którzy próbowali udzielić mu pomocy. – Po chwili mężczyzna został obezwładniony i przewieziony do szpitala – mówi podkomisarz Iwona Jurkiewicz z zespołu prasowego KSP. Ranni policjanci również zostali przewiezieni do szpitala. Jednego z nich natychmiast odesłano na blok operacyjny. Jego stan jest ciężki. Na miejscu policjanci sprawdzają okoliczności zdarzenia.

– Mężczyzna nie był pijany ani pod wpływem środków odurzających. Policjanci ustalili, z którego okna wypadł. Próbowali dostać się do mieszkania, ale im nie otworzono, choć zza drzwi dobiegały głosy. Policjanci użyli więc siły, by dostać się do środka. Zastali tam cztery osoby, które zostały doprowadzone do jednostki policji. Będą przesłuchane – dodaje Jurkiewicz.

 

Źródło: http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,20146292,warszawa-dwoch-policjantow-ranionych-przez-nozownika-podczas.html

Zadania detektywa

  • zbieranie informacji dotyczących bezprawnego wykorzystywania znaków i nazw towarowych, nieuczciwej konkurencji oraz ujawniania wiadomości stanowiących tajemnicę służbowa
  • poszukiwanie przedmiotów skradzionych lub zagubionych
  • poszukiwanie osób zaginionych lub ukrywających się
  • zbieranie informacji dotyczącej zdolności płatniczej
  • wykrywanie sprawców kradzieży w miejscu pracy
  • ustalanie okoliczności przestępstw

Detektyw

Profesja detektywa łączy w sobie umiejętności szeregu różnych dziedzin. Każdy profesjonalny detektyw powinien posiadać umiejętność spostrzegania, kojarzenia, analizy i stawiania hipotez, dyplomacji, docierania do miejsc, gdzie można uzyskać informacje. To zawód, wymagający mobilności, a biuro detektywistyczne jest tylko pomocniczym miejscem pracy.

Zakres usług detektywa uzależniony jest od potrzeb zleceniodawcy. Koszty zlecenia każdorazowo negocjuje się z Klientem i uzależnione są od szczegółów konkretnej sprawy.

Nasze biuro detektywistyczne z siedzibą w Kielcach działa na podstawie zezwolenia na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług detektywistycznych - nr D-050/2003.