Zamach w Turcji: wstrząsające relacje świadków wybuchu na lotnisku w Stambule

28 czerwca port lotniczy Stambuł-Atatuk zatrząsł się w posadach. Wybuch na lotnisku w Stambule został zorganizowany przez trzech zamachowców, którzy na lotnisko im. Ataturka przyjechali taksówką. W zamachu zginęło prawie 40 osób, a blisko 150 zostało rannych. Terroryści wywołali przerażenie wśród pasażerów. Zaczęli uciekać w panice, próbując ukryć się w bezpiecznym miejscu.

– Dopiero co wyszedłem z samolotu. Zobaczyłem masy ludzi uciekających w panice. Krzyczeli. Wpadali na siebie. Starali się wybiec z budynku terminala, ale zbłądzili. Nikt nie wiedział, co się dzieje – relacjonuje świadek wydarzeń.

Pasażerowie mówią też o potężnym wybuchu. W pamięci utkwiły również bardziej makabryczne sceny. – Usłyszeliśmy wybuch, potężny wybuch. Kilka minut później nastąpił kolejny. Wówczas ruszył ten ogromny tłum ludzi. Wszyscy byli zakrwawieni – wspomina w rozmowie z CNN jeden z pasażerów.

– Nagle wszystko się zatrzęsło, usłyszeliśmy głuchy odgłos i dwa następujące po sobie głośne wybuchy. A potem trzeci kilka minut później, już bliżej nas. Zobaczyłem błysk, kulę ognia. Grupa pasażerów schroniła się w głębi budynku. Po prostu tam szukali schronienia.

Jak wynika z relacji, w pewnym momencie na lotnisku zapanował wielki chaos. -To była silna eksplozja, dach zawisł nad podłogą, wszędzie pełno krwi. Na lotnisku zaroiło się od karetek, policji i wojska -mówi kolejny ze świadków.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/zamach-w-turcji-wstrzasajace-relacje-swiadkow-wybuchu-na-lotnisku-w-stambule/3jvkfl

Zadania detektywa

  • zbieranie informacji dotyczących bezprawnego wykorzystywania znaków i nazw towarowych, nieuczciwej konkurencji oraz ujawniania wiadomości stanowiących tajemnicę służbowa
  • poszukiwanie przedmiotów skradzionych lub zagubionych
  • poszukiwanie osób zaginionych lub ukrywających się
  • zbieranie informacji dotyczącej zdolności płatniczej
  • wykrywanie sprawców kradzieży w miejscu pracy
  • ustalanie okoliczności przestępstw

Detektyw

Profesja detektywa łączy w sobie umiejętności szeregu różnych dziedzin. Każdy profesjonalny detektyw powinien posiadać umiejętność spostrzegania, kojarzenia, analizy i stawiania hipotez, dyplomacji, docierania do miejsc, gdzie można uzyskać informacje. To zawód, wymagający mobilności, a biuro detektywistyczne jest tylko pomocniczym miejscem pracy.

Zakres usług detektywa uzależniony jest od potrzeb zleceniodawcy. Koszty zlecenia każdorazowo negocjuje się z Klientem i uzależnione są od szczegółów konkretnej sprawy.

Nasze biuro detektywistyczne z siedzibą w Kielcach działa na podstawie zezwolenia na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług detektywistycznych - nr D-050/2003.