Zapłacił 800 tys. zł za leczenie. Na ile się ubezpieczyć w podróży?

Polisa na 10 tys. zł od biura podróży i karta EKUZ to zdecydowanie za mało. Ubezpiecz się, żeby z wakacji nie wrócić jako bankrut
– Czy chce pani dokupić do wyjazdu dodatkowe ubezpieczenie? W pakiecie z wycieczką jest tylko podstawowe, na 10 tys. euro. Radziłabym wybrać pełniejszą wersję. To 90 zł od osoby – przekonuje pani z infolinii jednego z większych biur podróży, finalizując sprzedaż wycieczki.

– Dodatkowe ubezpieczenie? A po co? 10 tys. euro nie wystarczy? – słyszy w słuchawce i odpowiada: – Szanowna pani, 10 tys. euro nie wystarczyłoby do Bułgarii, a co dopiero na Karaiby.

Jak pokazuje najnowsze badanie Mondial Assistance na temat Polaków na wakacjach, w tym roku aż 70 proc., planując zagraniczny wyjazd, zamierzało wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Cztery lata temu zaledwie nieco połowa. – Polacy coraz częściej zdają sobie sprawę z zagrożeń wynikających z braku polisy za granicą, m.in. dlatego że media nagłaśniają niektóre przypadki, np. udar w Meksyku i koszty poniesione w związku z brakiem odpowiedniej ochrony. Klienci częściej pytają o wyższe sumy ubezpieczenia – mówi Andrzej Paduszyński z Compensy.

Coraz więcej turystów stara się więc dostosować ubezpieczenie do celu wyprawy. Mimo że biura podróży najczęściej ograniczają ochronę dołączaną do wycieczki do 10 tys. euro, to Polacy są bardziej świadomi ewentualnych zagrożeń i godzą się dopłacić kilkadziesiąt złotych, aby czuć się na wakacjach rzeczywiście bezpiecznie.

Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,147879,20286414,na-ile-sie-ubezpieczyc-w-podrozy.html#ixzz4Cds7q8QA

Zadania detektywa

  • zbieranie informacji dotyczących bezprawnego wykorzystywania znaków i nazw towarowych, nieuczciwej konkurencji oraz ujawniania wiadomości stanowiących tajemnicę służbowa
  • poszukiwanie przedmiotów skradzionych lub zagubionych
  • poszukiwanie osób zaginionych lub ukrywających się
  • zbieranie informacji dotyczącej zdolności płatniczej
  • wykrywanie sprawców kradzieży w miejscu pracy
  • ustalanie okoliczności przestępstw

Detektyw

Profesja detektywa łączy w sobie umiejętności szeregu różnych dziedzin. Każdy profesjonalny detektyw powinien posiadać umiejętność spostrzegania, kojarzenia, analizy i stawiania hipotez, dyplomacji, docierania do miejsc, gdzie można uzyskać informacje. To zawód, wymagający mobilności, a biuro detektywistyczne jest tylko pomocniczym miejscem pracy.

Zakres usług detektywa uzależniony jest od potrzeb zleceniodawcy. Koszty zlecenia każdorazowo negocjuje się z Klientem i uzależnione są od szczegółów konkretnej sprawy.

Nasze biuro detektywistyczne z siedzibą w Kielcach działa na podstawie zezwolenia na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług detektywistycznych - nr D-050/2003.