Zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów pod Warszawą

Ponad tonę krajanki tytoniowej, trzy maszyny produkcyjne, pół miliona opakowań ze znakami towarowymi znanej marki tytoniowej – oto co znaleźli policjanci w nielegalnej wytwórni papierosów pod Warszawą. Zatrzymali sześć osób, w tym dwóch organizatorów przestępczego procederu. Przez ich działalność Skarb Państwa stracił co najmniej milion zł.

Na trop nielegalnego procederu wpadli funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Stołecznej Policji. Ustalili, że w Wiązownej w powiecie otwockim pod Warszawą może działać fabryka papierosów. Zaczęli obserwować posesję, na której miała się znajdować. W pewnym momencie na teren nieruchomości wjechał osobowy volvo. Wtedy policjanci wkroczyli do akcji i zatrzymali kierowcę auta.

– Był nim właściciel posesji, 67-letni Zbigniew G. Jak się potem okazało, to jeden z organizatorów przestępczego procederu. Był bardzo zaskoczony, nie stawiał oporu. Następnie funkcjonariusze weszli do budynku. Tam, w strefie gospodarczej, zauważyli cztery osoby pracujące przy obsłudze maszyn do produkcji papierosów. Zostały one zatrzymane, a po przesłuchaniu zwolnione – mówi Onetowi Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie trzy maszyny do produkcji papierosów, 1100 kg krajanki tytoniowej w workach, 528 tysięcy sztuk opakowań opatrzonych znakami towarowymi znanej marki papierosów oraz 150 sztuk rolek bibuły. W trakcie wykonywania czynności przez policjantów na posesję wjechał mercedes sprinter.

– Kierujący nim mężczyzna na widok funkcjonariuszy natychmiast wycofał się i podjął próbę ucieczki. Został zatrzymany kilka metrów dalej. Po jego wylegitymowaniu okazało się, że to 41-letni Mirosław S. On również został zatrzymany. W samochodzie, którym kierował, policjanci znaleźli i zabezpieczyli sprzęt do zakłócania sygnału GPS, do pomiaru wilgotności oraz pudełka kartonowe wypełnione 212 tysiącami filtrów do papierosów – wylicza Edyta Adamus.

Zbigniewowi G. i Mirosławowi S. przedstawiono już zarzuty. Będą odpowiadać przed sądem za działanie, wspólnie i w porozumieniu, w zorganizowanej grupie przestępczej i za łamanie ustawy o wyrobie alkoholu oraz wytwarzanie wyrobów tytoniowych. Grozi im kilkuletnia odsiadka. Na razie mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Straty, jakie z tytułu ich przestępczej działalności poniósł Skarb Państwa, oszacowano na blisko milion złotych. Sprawa jest rozwojowa. Śledczy sprawdzają jeszcze, czy mężczyźni mieli innych wspólników oraz ustalają, od jakiego czasu działali, ile nielegalnego towaru wprowadzili na rynek i do kogo trafiały papierosy.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/zlikwidowali-nielegalna-fabryke-papierosow-pod-warszawa/rpsfbt

Zadania detektywa

  • zbieranie informacji dotyczących bezprawnego wykorzystywania znaków i nazw towarowych, nieuczciwej konkurencji oraz ujawniania wiadomości stanowiących tajemnicę służbowa
  • poszukiwanie przedmiotów skradzionych lub zagubionych
  • poszukiwanie osób zaginionych lub ukrywających się
  • zbieranie informacji dotyczącej zdolności płatniczej
  • wykrywanie sprawców kradzieży w miejscu pracy
  • ustalanie okoliczności przestępstw

Detektyw

Profesja detektywa łączy w sobie umiejętności szeregu różnych dziedzin. Każdy profesjonalny detektyw powinien posiadać umiejętność spostrzegania, kojarzenia, analizy i stawiania hipotez, dyplomacji, docierania do miejsc, gdzie można uzyskać informacje. To zawód, wymagający mobilności, a biuro detektywistyczne jest tylko pomocniczym miejscem pracy.

Zakres usług detektywa uzależniony jest od potrzeb zleceniodawcy. Koszty zlecenia każdorazowo negocjuje się z Klientem i uzależnione są od szczegółów konkretnej sprawy.

Nasze biuro detektywistyczne z siedzibą w Kielcach działa na podstawie zezwolenia na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług detektywistycznych - nr D-050/2003.